"Kereszténység" kategória

A kereszténység (keresztyénség) egyistenhívő vallás, amelynek középpontjában a názáreti Jézus élete és tanításai állnak, ahogy az az Újszövetségben szerepel.

További alkategóriák "Vallások, világnézetek" témakörben:

Rendezés:

Dél-indiai kereszténység

Liturgia és önazonosság a dél-indiai Tamás-keresztények egyházaiban. Ókeleti egyházak, kopt, etióp, örmény, szír és indiai (Malabár-parti kereszténység). A Krisztus utáni első századokban már voltak keresztények és mindmáig vegyes vallási környezetben… »

Keleti szír kereszténység

A keleti szír annyit jelent (politikailag), hogy Bizánchoz, vagy a Párthus Birodalomhoz (vagy Szeleukida Bir.) tartozott-e; kiejtésben is kicsit más, a keletiek az á-zó kiejtést használják, arameus nyelvet beszélnek. Vallási… »

Nyugati szír kereszténység

A nyugati szírek 451-es Kalcedóni zsinat után váltak ki az egyházból, monofiziták, melynek lényege, hogy Jézusban bár megvan a kettős, isteni és emberi természet a megtestesülés után, mégis az isteni… »

Kopt kereszténység

Karácsony Egyiptomban, a Vádi ’n Natrún kolostorban. 16 millió kopt keresztény található az országban, Szent Márkra vezetik vissza magukat, de vannak más keresztények is, örmény, jakobita, káldeus, de kisebb számban.… »